Padem o ścianę

Kwietniowe Inside Xbox

Paweł Jastrzębski

Kwietniowe Inside Xbox już za nami, więc pora się przyjrzeć co Microsoft przygotował dla nas na nadchodzące miesiące. I mimo, że większość ogłoszeń to potwierdzenie plotek, to warto się nad nimi pochylić.

Najgłośniejszą oficjalnie potwierdzoną plotką jest bez wątpienia Xbox One S All Digital, czyli klasyczny Xbox One S pozbawiony napędu blue-ray. Urządzenie zadebiutuje 7 maja w cenie 249$ (według aktualnego kursu jakieś 940 zł, choć zakładam, że w Polsce przekroczy 1000 zł). W zestawie z konsolą znajdą się zainstalowane Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3. Biorąc pod uwagę, że w internecie bez problemu znajdziecie normalnego Xbox One S w cenie poniżej 1000 zł, to zakup Xbox One S All Digital wydaje się być mało opłacalny, ale zobaczymy w jakiej cenie ostatecznie konsola pojawi się w Polsce. W końcu mówimy tu o cenach sugerowanych, które zawsze są wyższe niż sklepowe.

Drugą potwierdzoną plotką była zapowiedź Xbox Game Pass Ultimate, czyli połączonych subskrypcji Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Pojawić się on ma później w tym roku, w cenie 14,99$ za miesiąc (polska cena niestety jest jeszcze nieznana).

Z ciekawszych newsów, to kolejnych zapowiedzi doczekała się usługa wstecznej kompatybilności. Tym razem ogłoszoną tylko jedną nową grę w tej usłudze – Ninja Gaiden 2 (z łatką Xbox One X Enhanced), ale za to zapowiedziano, że kolejne gry z Xbox 360 otrzymają łatkę Xbox One X Enhanced Splinter Cell: Double Agent, Splinter Cell Conviction, Splinter Cell Blacklist, Fable 2 i Fable 3.

Ciekawego ogłoszenia doczekały się także Gears of War. Niestety nie było to nowe info odnośnie Gears of War 5 (na te poczekać trzeba do E3), ale dla maniaków równie ważne. Marka Gears łączy siły bowiem z ELeague w celu organizowania profesjonalnych turniejów  w Gearsy. Dodatkowo latem, wystartuje “ELEAGUE Gears Summer Series: The Bonds and Betrayals of Brotherhood” – 6-cio odcinkowy serial pokazujący  zmagania 6 profejsonalnych graczy w turniejach Gearsowych. Ma to być także okazja do rzucenia po raz pierwszy okiem na tryb Versus w Gears of War 5.

Jeśli chcielibyście zobaczyć cały odcinek, a z różnych względów nie udało Wam się tego zrobić wczoraj, to tutaj możecie obejrzeć całość.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.