Padem o ścianę

Kwietniowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Kwiecień mamy już od jakiegoś czasu, więc najwyższa pora, by Microsoft podał jakie gry wzbogacą w tym miesiącu bibliotekę Xbox Game Pass – szykuje się bardzo przyzwoity miesiąc.

Już jutro Xbox Game Pass wzbogaci się o Prey (84 na metacritic) – w którym wcielimy się w Morgan Yu (w zależności od naszej woli – kobietę lub mężczyzne). Nasz protagonista przechodzi serię testów na stacji kosmicznej Talos 1, w wyniku których nabywa kilka przydatnych umiejętności od kosmicznej rasy Tyfonów. W wyniku nieoczekiwanego sploty okoliczności kosmici wydostają się na wolność i przejmują stację. Jedyną osobą zdolną do powstrzymania obcych jest nasz, wyposażony w zdolności nabyte od obcych, protagonista.

Również jutro do Xbox Game Pass trafi także The Golf Club 2 (69 na metacritic) – druga część symulacyjnej wizji wirtualnego golfa. W grze możemy przy odrobinie chęci stworzyć własnego Tigera Woodsa w trybie kariery, a także zmierzyć się z innymi graczami w trybie multi.

18 kwietnia do usługi dołączy Monster Hunter World (90 na metacritic) – RPG akcji w którym wcielamy się w łowcę potworów, który trafia do nowego świata i odkrywa jego tajemnice. Do naszej dyspozycji oddany jest otwarty świat, po którym poruszamy się na piechotę lub wierzchem. Sednem zabawy jest ubijanie napotkanych potworów. Gra jest co prawda przeznaczona dla jednego gracza, ale zawiera także rozbudowany tryb współpracy – w dowolnej chwili do naszego świata możemy zaprosić znajomego gracza, który pomoże nam z wyjątkowo opornym potworem.

Również 18 kwietnia w Xbox Game Pass pojawi się The Walking Dead: A New Frontier (78 na metacritic) – kolejna odsłona przygodówki od TellTale w świecie The Walking Dead. Ty razem wcielamy się Javiera Garcia – byłą gwiazdę baseballa, który walczy o przetrwanie ludzi, których kocha. Tradycyjnie dla gier od Telltale jest to także farma achievementów, więc ich łowcy nie powinni przegapić takiej okazji.

24 kwietnia zadebiutuje w Xbox Game Pass drugi epizod Life is Strange 2 (73 na metacritic), w którym zobaczymy kontynuacje przygód braci Seana i Daniela. W drugim epizodzie obserwujemy dalsze etapy ucieczki protagonistów do Meksyku.

Ostatnią grą jaka trafi w kwietniu do Xbox Game Pass będzie Resident Evil 5 (75 na metacritic) – tym razem akcja gry przeniesie 10 lat po zniszczeniu Racoon City. Wcielamy się ponownie w bohatera pierwszej części – Chrisa Redfielda, który udaje się do Afryki, gdzie ma rozpocząć badania nad wirusem T. Klasycznie dla serii jest to survival horror z widokiem z trzeciej osoby. Niestety nie jest to jeszcze ten etap, w którym w grze możemy jednocześnie strzelać i chodzić, więc jeśli Wam przeszkadza ta mechanika, to możecie się od gry odbić. Plusem jednak jest kanapowy coop, który zawsze podbija wrażenia z gry.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.