Padem o ścianę

Lipcowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Dosyć długo Microsoft czekał z ogłoszeniem jakie gry wzbogacą bibliotekę gier dostępnych w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Póki co wiadomo, że do usługi trafi co najmniej 8 gier, zarówno na Xbox One jak i na PC.

Już jutro biblioteka Xbox Game Pass wzbogaci się o Śródziemie: Cień Wojny (81 na metacritic), która będzie dostępna zarówno na Xbox One jak i PC. Kontynuacja przygód Taliona nie była tak udana jak pierwsza część, ale jeśli przymknięcie oko na gwałt jaki momentami twórcy odstawili na materiale źródłowemu, to będziecie zadowoleni. W razie czego polecam recenzję, która jakiś czas temu wylądowała u nas na stronie.

Również jutro do usługi zawita My Time at Portia (73 na metacritic)- sandboxowy RPG, którego akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie fantasy, w którym jest tak kolorowo, że Far Cry New Dawn może się schować. Naszym zadaniem jest rozbudowa tytułowej mieściny. W tym celu otwieramy warsztat, a naszym zadaniem jest m.in. zbieranie odpowiednich materiałów.

11 lipca 2019 r. abonenci usługi będą mogli zabrać się za eksterminację zombie w Dead Rising 4 (72 na metacritic) – czwarta część sanboxowej gierki od Capcoma, w której możemy dać upust naszej chęci ubijanie nieumarłych. Ponownie wcielamy się w znanego z pierwszej części Franka Westa, a tymczasem naszym zadaniem jest przetrwanie w ogarniętym apokalipsą miasteczku i odkrycie, kto stoi za ponowną epidemią wirusa. Gra będzie dostępna zarówno na Xbox One jak i PC.

Tego samego dnia do usługi (na Xbox One i PC) zawita LEGO City Undercover (80 na metacritic) – kolejna odsłona klockowej serii, która mocniej powinna przemówić do młodszych graczy. Wcielamy się w niej w oficera policji który wraca do rodzinnego miast, i zaczyna działać pod przykrywką, by złapać groźnego przestępce. Gra zawita zarówno do abonamentu konsolowego jak i PCetowego.

Również 11 lipca Xbox Game Pass wzbogaci się o Blazing Chrome – będzie to jednocześnie dzień premiery tej gry. Będzie to staroszkolny scrollowany shooter, w którym odnajdą się wszyscy miłośnicy Contry czy Metal Slug. Akcja gry przeniesie nas do świata, w którym maszyny zbuntowały się przeciwko ludziom.

Dodatkowo posiadacze PC będą mogli cieszyć się obecnością w „swojej” wersji abonamentu : Undertale (4 lipca), Timespinner i Unavowed (11 lipca).

Jednocześnie Microsoft potwierdził, że posiadacze abonamentu Xbox Game Pass i Ci co złożyli zamówienia przedpremierowe, jeszcze w lipcu otrzymają dostęp do bety trybu Versus do Gears 5.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.