Padem o ścianę

Mass Effect Legendary Edition z datą premiery

Paweł Jastrzębski

EA z BioWare w końcu zagrało z nami w otwarte karty i pokazało  Mass Effect Legendary Edition – zremasterowaną edycję trylogii o przygodach Sheparda, dostosowaną do współczesnego odbiorcy i wzbogaconą o wszystkie do tej pory wydane DLC. Przy okazji podano także cenę i datę premiery.

Mass Effect Legendary Edition zadebiutuje na Xbox One, Xbox Series X/S, PC, PS4 i PS5. Gra nie będzie niestety remakiem, powstającym niemalże od nowa, klasycznym remasterem. Wszystkie trzy gry z serii otrzymają poprawione modele bohaterów, nowe tekstury, wsparcie HDR i 4K (na current genach dodatkowo w 60fps). Mass Effect 1 dodatkowo otrzyma poprawione UI, model sterowania Mako, poprawione celowanie, a ikoniczny FemShep z Mass Effect 3 będzie teraz domyślnym modelem w 1 i 2.

Mass Effect Legendary Edition będzie najbardziej kompletnym wydaniem trylogii w historii. Oprócz trzech części gry otrzymamy 40 rozszerzeń – od kosmetycznych do fabularnych, także tych wcześniej nie dostępnych w Polsce (jak np. Arrival).

Przy okazji twórcy przedstawili także edycję kolekcjonerską gry, która zawierać będzie m.n. hełm Sheparda w skali 1:1. Kosztować będzie 150$ co nie wystarczyło, by do środka wrzucić grę.

Wszystko to ładnie brzmi, ale najważniejsze jak gra prezentuje się „na żywo”. Póki co możemy obejrzeć jedynie statyczne screeny, ale wyglądają one naprawdę nieźle.

Mass Effect Legendary Edtion zadebiutuje na past i current genach oraz na PC już 14 maja 2021 r. Jak się bardzo niecierpliwicie, to już możecie składać zamówienia przedpremierowe – w sklepie Microsoftu cena całego wydania (z uwzględnieniem zniżki dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate/EA Play) wynosi 260,09 zł


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.