Padem o ścianę

Medium z datą premiery

Paweł Jastrzębski

Medium to bardzo ciekawie zapowiadający się  horror od polskiego Bloober Team, który zapowiedziano na majowym evencie Microsoftu. Do tej pory nie wiele było wiadomo o dacie premiery gry – jedynie, że pojawi się ona w okienku premierowym Xbox Series X/S. Teraz mamy konkretną datę premiery, która zmartwi tych co liczyli, że Medium będzie tytułem startowym next-genowego Xboxa.

Data premiery została ujawniona na najnowszym zwiastunie i będzie mieć miejsce 10 grudnia 2020 r., a więc w terminie niezbyt odległym od premiery konsoli.

Medium będzie horrorem, którego akcja toczyć się będzie w Krakowie w latach 90-tych. Jego bohaterką będzie Marianne, która jest tytułowym Medium. Bohaterka ma zdolność widzenia świata duchów i wpływania na niego, co nie rzadko pozwala na pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek w świecie rzeczywistym. Za pomocą swoich zdolności bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę ukazującej jej się wizji śmierci niewinnego dziecka.

Gra pojawi się 10 grudnia 2020 r. na Xbox Series X/S i PC. W dniu premiery będzie dostępna dla abonentów usługi Xbox Game Pass.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.