Padem o ścianę

Microsoft planuje Xbox All Access – konsola w abonamencie

Paweł Jastrzębski

Jeśli wierzyć (zwykle dobrze poinformowanemu) Windows Central, Microsoft planuje wprowadzić usługę Xbox All Access, która w miesięcznej opłacie kumuluje Xbox Live Gold, Xbox Game Pass i konsolę Xbox One.

W ramach Xbox All Access klienci podpisywaliby dwuletni kontrakt (coś w stylu tych podpisywanych z operatorami komórkowymi), w ramach którego dostawalibyśmy abonamenty Xbox Live Gold, Xbox Game Pass i konsolę Xbox One S/X (w zależności od wysokości abonamentu), która po zakończeniu umowy stawałaby się naszą własnością. Według plotek (co wymaga podkreślenia), opłata za Xbox All Access z Xbox One S kosztowałaby nas 22$ miesięcznie, a z Xbox One X 35$ miesięcznie. Sumując poszczególne kwoty, wychodzi bardzo korzystna cena.

Podsumowując poszczególne usługi to Xbox Live Gold i Xbox Game Pass kosztują rocznie 180$ (15$/msc, licząc Xbox Live Gold w opcji rocznej) – oznacza to, że za za Xbox One S płacilibyśmy miesięcznie 7$, co pomnożone przez 24 miesiące daje kwotę 168$ za konsolę Xbox One S. W przypadku Xbox One X jest to 20$ miesięcznie co daje 480$ za konsolę w dwa lata – przyznacie, że ceny bardzo spoko, biorąc pod uwagę, że Xbox One S oficjalnie kosztuje (z jedną grą) 399$, a Xbox One X (goły) – 499$. Owszem na wyprzedażach czy innych okazjach trafiają się tańsze egzemplarze, ale i tak sumując wszystko wychodzi bardzo zacna cena. Oczywiście usługa przestanie być tak opłacalna, jeśli bawicie się w kombinowanie z zakupem XBL/XGP chociażby w Argentynie.

Póki co usługa miałaby wystartować wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale mam nadzieję, że w miarę szybko dotrze do Europy.

Co wy na to? Skusilibyście się na taki model dystrybucji?


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.