Padem o ścianę

Microsoft przedstawia Project xCloud

Paweł Jastrzębski

Pamiętacie końcówkę targów E3 2018 i płomienną przemowę Philla Spencera odnośnie pracy jaką Microsoft wkłada w przyszłości gamingu i możliwości gry w gry konsolowe na każdej platformie? Teraz poznaliśmy szczegóły tego ambitnego projektu.

Nowa usługa streamingowa Microsoftu nazywać się będzie Project xCloud i pozwoli na grę w Xboxowe gry na każdym urządzeniu zdolnym do  połączenia nas z internetem. Będzie to możliwe dzięki 54 „stacjom” Azure rozsianym w 140 krajach. Microsoft zbudował w nich urządzenia składające się z kilku Xboxów, które zajmą się obróbką gry, tak, by do nas trafił produkt końcowy w jak najlepszej jakości.

Najważniejszą informacją jest fakt, że Project xCloud już działa i wspiera wszystkie gry, które hulają na Xbox One. W 2019 r. Microsoft rozpocznie publiczne testy, które dadzą więcej odpowiedzi jakich mocy przerobowych może potrzebować ten ambitny projekt, a przy okazji ujawni skalę wyzwań.

Według informacji jaka pojawiła się na na blogu Microsoftu Project xCloud będzie działać już na łączu internetowym 4G. Aktualnie do testów Microsoft używa łącza internetowego o przepustowości 10 megabitów.

Jeśli wszystko Microsoftowi wypali, to możemy bezpiecznie powiedzieć, że jesteśmy świadkami prawdziwego game changera jeśli chodzi o naszą ulubioną formę rozrywki.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.