Padem o ścianę

Nowe gry w bieżącym tygodniu 09.04 – 15.04

Kamil Mikos

Po krótkiej przerwie wracamy do cotygodniowego przeglądu nadchodzących premier. W tym tygodniu znajdziemy tylko jedną, acz bardzo ciekawie zapowiadającą się grę AAA – Extinction. Oprócz niej na pewno warto zwrócić uwagę na jedną z najlepszych gier zeszłego roku, czyli Hellblade: Senua’s Sacrifice, która w końcu zawita na konsoli Xbox One. Zapraszam na przegląd.

Masters of Anima

Data wydania: 2018-04-10
Wydawca: Focus Home Interactive
Cena: 83,99 zł
Możliwości: Ulepszone dla konsoli Xbox One X

Gra przygodowa, w której wcielamy się w adepta sztuk magicznych, który potrafi przywoływać rzeszę istot. Nasza prywatna armia będzie odpowiedzialna za walkę, rozwiązywanie zagadek środowiskowych czy pokonywanie przeszkód. Oko będzie cieszyć piękny kreskówkowy styl graficzny, a ucho piękna muzyka, której próbkę możemy usłyszeć na poniższym trailerze.

Extinction

Data wydania: 2018-04-10
Wydawca: Modus
Cena: 249,99 zł

W grze zmierzymy się z ogromnymi ogrami, które postanowiły zniszczyć świat ludzi. Przeciw nim może stanąć jedynie grupa specjalnie wyszkolonych strażników. Wcielamy się w jednego z ich ostatnich przedstawicieli – Avila, który wykorzysta swoje niezwykle umiejętności w celu ratowania świata. Gra zapowiada się dość oryginalnie jednak wysoka cena i brak jakichkolwiek hitów w katalogu producentów każe jednak poczekać na pierwsze recenzje.

Owlboy

Data wydania: 2018-04-10
Wydawca: D-Pad Studio
Cena: TBA

Klasyczna platformówka opowiadająca o chłopcu-sowie, który musi uratować swoją wioskę przed atakiem piratów. A żeby to zrobić musi skakać po rozbudowanych poziomach i walczyć ze zróżnicowanymi wrogami. Całość stylizowana jest na gry z okresu SNES. Jeśli nie przeszkadzają Wam piksele to wartość dać grze szansę.

Robocraft Infinity

Data wydania: 2018-04-11
Wydawca: Freejam
Cena: 92,49 zł
Możliwości: Tryb dla wielu graczy online (10), 4K Ultra HD

Płatna wersja, darmowej gry sieciowej. W nowej wersji znajdziemy wiele ulepszeń względem bezpłatnej poprzedniczki. Gra polega na walkach robotów, których jednak nie wybieramy z dostępnej puli, a tworzymy je sami, korzystając z rozbudowanego edytora.

Bombslinger

Data wydania: 2018-04-11
Wydawca: Plug In Digital
Cena: 44,99 zł
Możliwości: Lokalny tryb dla wielu graczy (4)

Gra mocno inspirowana Bombermanem. Rozgrywka dla jednego gracza dostarczy nam proceduralnie generowane poziomy, rozwój postaci, mnóstwo przedmiotów i hordy wrogów do wysadzenia. Oprócz tego możemy się wysadzać razem ze swoimi przyjaciółmi w trybie deathmatch.

Ys Origin

Data wydania: 2018-04-11
Wydawca: XSEED Games
Cena: TBA

Jedna z odsłon tej niekończącej się serii, która tym razem jest prequelem dla wszystkich poprzednich części. Fabuła jak zwykle jest pokrętna i niezrozumiała dla prostego człowieka urodzonego pomiędzy Wisłą a Odrą więc do zapoznania się z grą zachęcam jedynie fanów gatunku/serii.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Data wydania: 2018-04-11
Wydawca: Ninja Theory Ltd
Cena: 123,99 zł
Możliwości: HDR10, Zmienna częstotliwość odświeżania, Ulepszone dla konsoli Xbox One X, 4K Ultra HD

Jak dla mnie to największa perełka w tym tygodniu. Gra, której do niedawna mogliśmy zazdrościć posiadaczom PC i konsoli konkurencji. Hellblade wkracza na nasze konsole w blasku i chwale, dostarczając natywne 4K, HDR i wizualne ulepszenie na poziomie maksymalnych ustawień PC (oczywiście tylko dla posiadaczy Xbox One X). Gra opowiada o celtyckiej wojowniczce, która oprócz oprawców i morderców swojego męża musi także pokonać swoje wewnętrzne demony. Polecam!

Deep Ones

Data wydania: 2018-04-11
Wydawca: Sometimes You
Cena: 17,99 zł
Możliwości: Ulepszone dla konsoli Xbox One X
4K Ultra HD

The Deep Ones to retro platformówka inspirowana grami na ZX Spectrum i dziełami H. P. Lovecrafta. Po przetrwaniu katastrofy w twojej łodzi podwodnej będziesz przeszukiwać dno oceanu, by przeżyć, odkrywając jego najciemniejsze zakątki i walcząc z przeróżnymi stworami.

Regalia: Of Men and Monarchs – Royal Edition

Data wydania: 2018-04-12
Wydawca: Crunching Koalas
Cena: 114,99 zł

Gra RPG z turowym systemem walki z elementami strategii ekonomicznej,  stworzona przez rodzime studio Pixelated Milk. Oprócz walki w grze będziemy budować, gromadzić surowce i zarządzać niewielkim państwem, którego świetność zamierzamy przywrócić.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.