Padem o ścianę

Outriders, Undertale i Genesis Noir w dniu premiery w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Microsoft przygotował prawdziwą petardę związaną z Xbox Game Pass – już niedługo do usługi trafią trzy nowe gry. Każda dostępna będzie w subskrypcji w dniu swojej premiery.

Zdecydowanie najgłośniejszym tytułem, a przy okazji największym zaskoczeniem jest Outriders, który swoją premierę będzie mieć 1 kwietnia. Jest kooperacyjną strzelanką, której akcja ma być utrzymana w klimacie mrocznego fantasy. Wcielimy się w niej w tytułowego Outridera, który wyrusza ze zrujnowanej Ziemi na planetę Enoch, która w tajemniczy sposób odbiera przybyszom człowieczeństwo, dając w zamian nadnaturalne zdolności. Sama gra ma być nastawiona na kooperacje dla maksymalnie trzech osób, którzy bez wpływu na rozgrywkę mogą dołączać i opuszczać ją w dowolnym momencie.

Moim zdaniem jest to bardzo dobry i bardzo przemyślany ruch dla dwóch stron. Microsoft dodaje do usługi bardzo głośny tytuł, którego demko zostało bardzo ciepło przyjęte, a People Can Fly dostaje na start bardzo dużą bazę graczy, która powiększy pule potencjalnych współgraczy (zwłaszcza, że gra wspiera pełen crossplay).

Drugą grą, która swoją premierę będzie mieć w Xbox Game Pass będzie Undertale, który co prawda zadebiutował już na innych platformach, ale swoją premierę na Xboxach będzie mieć 16 marca.

Jest to niezależny RPG, w którym wcielamy się w małą dziewczynkę, która trafia do podziemnego świata, pełnego potworów i innych niebezpieczeństw.

Genesis Noir to z kolei surrealistyczna przygodówka utrzymana w tytułowym klimacie noir, która pojawi się na Xboxach i PC 26 marca i tego samego dnia trafi do Xbox Game Pass. Wcielamy się w niej w niejakiego No Mana, który na początku stworzenia kosmosu stara się uratować swoją ukochaną i boginie Miss Mass przed kulą wystrzeloną przez Golden Boya. Gra bawi się pojęciem Wielki Wybuch, którym tutaj ma być dosłownie wystrzał z pistoletu – gracz musi wstąpić do rozszerzającego się wszechświata i zniszczyć zmierzający w stronę jego ukochanej pocisk.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.