Padem o ścianę

Październikowe nowości w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry trafią w pierwszej październikowej aktualizacji biblioteki Xbox Game Pass. W sumie do usługi trafi 9 nowych gier z czego 3 trafią wyłącznie na PC.

  1. Chivalry 2 (chmura, konsole, PC) – 4 października
  2. Medieval Dynasty (Xbox Series X|S) – 6 października
  3. The Walking Dead: The Complete First Season (PC) – 6 października
  4. The Walking Dead: Season Two (PC) – 6 października
  5. Costume Quest (chmura, konsole) – 11 października
  6. Eville (chmura, konsole) – 11 października
  7. Dyson Sphere Program (PC) – 13 października
  8. Scorn (chmura, PC, Xbox Series X|S) – 14 października
  9. A Plague Tale: Requiem (chmura, PC, Xbox Series X|S) – 18 października

Już od dzisiaj w usłudze dostępne jest Chivalry 2 (81 na metacritic) – czyli sieciowa symulacja średniowiecznego pola walki, na którym może się ze sobą zmierzyć do 64 rycerzy.

Gra będzie dostępna w abonamencie w chmurze, na konsolach i na PC.

Miłośnicy średniowiecza powinni być zadowoleni, bo po Chivalry do Xbox Game Pass trafi Medieval Dynasty (73 na metacritic w wersji na PC) – RPG z miksem symulatora życia, w którym wcielamy się w w 18-sto letniego chłopa, który po śmierci rodziców opuszcza rodzinną wiochę i udaje się w podróż po lepsze życie. Gdzieś po drodze dostaje kawałek ziemi i próbuje stworzyć na nim miasto i zbudować swoją reputacje.

Gra będzie dostępna na Xbox Series X|S w dniu swojej konsolowej premiery – od 6 października.

Również od 6 października, w PeCetowej wersji abonamentu dostępne będą dwa pierwsze sezony The Walking Dead od Telltale.

Na kolejny tytuły będzie trzeba poczekać do 11 października, kiedy do Xbox Game Pass dołączy Costume Quest (77 na metacritic) – humorystyczne RPG od Tima Schaffera, którego akcja dzieje się podczas Halloween, gdy łakomy potwór porywa siostrę naszego bohatera. Gra będzie dostępną w chmurze i na konsolach.

Także 11 października i również w chmurze i na konsolach, do Xbox Game Pass dołączy Eville, które trafi do subskrypcji w dniu swojej premiery. Jest to oparta na zasadach towarzyskiej gry Mafia multiplayerowa gra, w której wcielamy się w mieszkańców wioski, lub polujących na nich morderców.

Kolejną grą z październikowej aktualizacji będzie Dyson Sphere Program, które trafi do PeCetowej wersji abonamentu w dniu swojej premiery. Będzie to kosmiczna strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w inżyniera, na którego barkach spoczywa stworzenie bazy pobierającej energię z gwiazd. 

14 października, w dniu swojej premiery, do Xbox Game Pass dołączy Scorn – mocno niepokojący pierwszoosobowy horror z elementami sci-fi. Gracz zostaje w niej rzucony w środek mocno odrealnionego świata z pogranicza snu i jawy. Naszym zadaniem jest eksploracja tego, złożonego w całości z materii organicznej świata. Scorn będzie dostępny do ogrania w chmurze, PC i na Xbox Series X|S.

Ostatnią dostępną w pierwszej połowie października grą  będzie A Plague Tale: Requiem – kontynuacja bardzo ciepło przyjętego A Plague Tale: Innocence. Gra kontynuuje historię opowiedzianą w  A Plague Tale: Innocence – ponownie wcielimy się w żyjącą w średniowieczu Amicie, która opiekuje się cierpiącym na tajemniczą chorobę, bratem Hugo. Tym razem wraz z przyjaciółmi udadzą się w podróż na południe Francji, na tajemniczą wyspę na Morzu Śródziemnym, na której może znajdować się klucz do wyleczenia Hugo.

A Plague Tale: Requiem będzie dostępne w chmurze, PC i na Xbox Series X|S od 18 października

 

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.