Padem o ścianę

Phil Spencer na zakupach – Microsoft kupił Activision-Blizzard

Paweł Jastrzębski

Zupełnie niespodziewania uderzyła w nas informacja, mogąca potencjalnie raz na zawsze zmienić układ sił w branży gamingowej – krótko po plotce wypuszczonej przez Wall Street JournalMicrosoft oficjalnie ogłosił, że za blisko 70mld$ kupił Activision-Blizzard.

Gdy wybuchł skandal z molestowaniem seksualnym w Activision i delikatnie mówiąc niewłaściwą kulturą pracy, Phil Spencer mówił, że musi przyjrzeć się relacjom z tym wydawcą, ale konia z rzędem temu kto spodziewał się, że to przyjrzenie zaowocuje przej

Tym samym firma mająca w swoim portfolio takie hity jak: serię Call of Duty, Diablo, Warcraft, Starcraft, Overwatch, Guitar Hero, Crash Bandicot, Spyro, Candy Crush i wiele innych IP, dołączy do rodziny Xboxa. Oznacza to także, to że po domknięciu transakcji wszystkie te gry będą trafiać w dniu premiery do Xbox Game Pass.

Możemy się także spodziewać, że niedługo większość (jeśli nie wszystkie) gry od tego wydawcy trafią do Xbox Game Pass, który przekroczył właśnie 25 mln abonentów.

Póki co – do czasów domknięcia transakcji obie firmy będą działać niezależnie. Po domknięciu wszystkich szczegółów władze Activision-Blizzard będą odpowiadać bezpośrednio przed Philem. Osobiście mam tylko nadzieję, że oznaczać to będzie, że Boby Kotick spadnie ze stołka 😉

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.