Padem o ścianę

Prezentacja Cyberpunk 2077

Paweł Jastrzębski

Wczoraj wczesnym wieczorem odbyła się prezentacja Night City Wire – pierwsza z szeregu prezentacji promujących Cyberpunk 2077. Wczoraj zaprezentowano nam nowy zwiastun, oraz prezentacje jednej z mechanik gry – braindance.

Sam zwiastun szczerze mówiąc mnie nie powalił – ot zwyczajne fragmenty CGI poprzeplatane elementami gameplaya. Według słów Pawła Sasko, zaprezentowany materiał pochodzi z prologu gry, więc nie miejcie obaw o spoilery. Poniżej możecie obejrzeć wersje z angielskim i polskim dubbingiem.

Na prezentacji pokazano także nową mechanikę – Braindance. W skrócie polega ona na przeżywaniu cudzych wspomnień z całym dobrodziejstwem inwentarza i wszystkimi uczuciami. Każde pozyskane przez naszego bohatera wspomnienie to osobna historia i zadanie detektywistyczne.

Dla chętnych – w sieci dostępna jest cała wczorajsza, niezbyt długa, prezentacja.

Jednocześnie spadło embargo na wrażenia dziennikarzy z udostępnionego im fragmentu gry – wiemy już zatem co nieco o samej grze czy kreatorze postaci. Takie Kotaku na ten przykład pokazało opcje personalizacji postaci, których będzie całkiem sporo:

 1. 6 typów skóry
 2. 35 fryzów
 3. 17 kształtów oczu
 4. 8 kształtów brwi
 5. 17 kształtów ust
 6. 17 kształtów szczęki
 7. 17 kształtów uszu,
 8. 8 kawałków “cyberware” + bez ani jednego
 9. 9 typów blizn + bez blizn
 10. 6 typów tatuaży + bez tatuaży
 11. 11 typów kolczyków + bez kolczyków,
 12. 5 typów zębów,
 13. 8 typów makijażu oczu,
 14. 5 typów makijażu ust,
 15. 3 typu wyprysków,
 16. 3 typy sutków
 17. 5 typów tatuaży na ciele
 18. 2 typy blizn na ciele
 19. 2 typy penisów,
 20. 1 pochwa,
 21. możliwość zmieniania rozmiaru penisa
 22. 5 typów włosów łonowych

Jak widzicie jest tego sporo 😉 Nie samym rozmiarem kuśki jednak człowiek żyje – oprócz ww. będziemy mieć także klasyczne statystyki – nasza postać będzie opisana za pomocą pięciu atrybutów: Body, Reflex, intelligence, Technical Ability, Cool. Początkowo dostajemy pulę punktów, które możemy rozdzielić na ww. atrybuty, a następnie wraz z postępem rozgrywki i awansowaniem na wyższe poziomy mamy otrzymywać kolejne + punkty, które możemy wydawać na związane z ww. atrybutami perki (ofensywne, defensywne, pasywne). Możliwości rozwoju postaci i kombinacje ponoć mogą przytłoczyć.

Na wczorajszej prezentacji ujawniono jeszcze jedną niespodziewaną rzecz – CD Projekt RED we współpracy z Netflixem i studiem Trigger przygotowuje serial animowany – Cyberpunk: Edgerunners, który trafi na streamingową platformę w 2022 roku.

Premiera Cyberpunk 2077 już 19 listopada 2020 r. na Xbox One, PC i PS4 – w momencie debiutu Xbox Series X i PS5 gra pojawi się także na tych platformach z darmowym uaktualnieniem do wersji na te konsolę.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.