Padem o ścianę

Skyrim – darmowy weekend

Paweł Jastrzębski

Seria darmowych weekendów, jaką serwuje nam Microsoft, trwa w najlepsze – tym razem za darmo (do poniedziałku) możemy ogrywać odświeżonego Skyrim.

Mam wrażenie, że Skyrim nie potrzebuje zapowiedzi, ale jeśli przez ostatnie 6 lat żyliście w jaskini, to spieszę wyjaśnić, że jest to piąta część serii RPG-ów od Bethesdy – The Elder Scrolls. Wcielamy się w niej w Dovahkiina (Smocze Dziecię), którego celem jest powstrzymanie zniszczenia Skyrim i Tamriel przez Alduina – boga zniszczenia.

Gra pierwotnie zadebiutowała 11 listopada 2011 r. i uzyskała na metacritic imponujący wynik 96 (w wersji na Xbox 360). Od tamtej pory gra  wyszła chyba już na wszystkie urządzenia zdolne do wyświetlania obrazu – bronią się chyba tylko mikrofalówki.

Od października 2016 r. Skyrim dostępny jest również na Xbox One (tam jego średnia na metacritic wynosi 82 punty), w wersji Special Edition, która legitymuje się lepszą grafiką, oświetleniem itp. Jak się zapewne domyślacie, to właśnie ta wersja dostępna będzie za darmo do poniedziałku. Jedyne  czego potrzebujecie, by tym się cieszyć, to abonament Xbox Live Gold

Jednocześnie wszyscy chętni mogą do 18 września kupić grę w promocyjnej cenie 124,50 zł.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.