Padem o ścianę

Stalker 2 mocno opóźniony

Paweł Jastrzębski

Nieco ponad trzy miesiące dzieliło nas od premiery Stalkera 2 (gra miała się ukazać 28 kwietnia), ale niestety już wiemy, że gra zaliczy solidną obsuwę – pojawi się dopiero 8 grudnia 2022 r.

Oficjalnym powodem opóźnienia gry jest rzecz jasna chęć dopracowania tytułu w 100% i wypuszczenia solidnego produktu, a nie zabugowanego bubla.

Po chaotycznej premierze Cyberpunka 2077 gracze i deweloperzy nauczyli się, że lepiej pewnych rzeczy nie pośpieszać i wydać tytuł dopiero jak będzie w 100% wygładzony. I takiej decyzji można tylko przyklasnąć.

W sieci pojawiły się rzecz jasna plotki, że opóźnienie spowodowane jest dostosowaniem gry pod pada od PS5, ale w moim (nie popartym żadną insiderską wiedzą) odczuciu możecie te plotki między bajki włożyć. Raz, ze tytuł dalej jest czasowym konsolowym exem Xboxa, a dwa, że pad od PS5 faktycznie ma kilka fajnych funkcji (jak haptyka, którą mam nadzieję Microsoft wprowadzi także na Xboxie), ale nie jest ich aż tyle i nie są aż tak skomplikowane jakby fani Playstation chcieli wierzyć.

Także oficjalnie – Stalker 2 pojawi się na Xbox Series X|S i PC 8 grudnia 2022 r. i od dnia premiery będzie dostępny w Xbox Game Pass.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.