Padem o ścianę

The Lord of the Ring: Gollum ponownie opóźnione

Paweł Jastrzębski

The Lord of the Rings: Gollum pierwotnie miał zadebiutować jeszcze w 2021 r., ale ta data już dawno stała się nieaktualna. Wydawać by się mogło, że okolice premiery serialu od Amazona, to idealny moment, by wydać grę w tym samym świecie, jednak twórcy ponownie nie dowieźli i przełożyli grę na bliżej nieokreślony 2023 r.

The Lord of the Rings: Gollum opowie historię tytułowego bohatera w czasach między Hobbitem, a Trylogią. Szukając utraconego pierścienia Gollum, jak zapewne pamiętają wszyscy, którzy czytali książki, trafił do Mordoru, gdzie został schwytany przez stwory Saurona i torturowany by podać lokacje Pierścienia.

Historia gry skupi się na próbie ucieczki Golluma z Barad-dur – według twórców ma być grą akcji TPP, będącą połączeniem Prince of Persia i skradanki.

Zaprezentowane gameplaye (w tym ten sprzed 2 tygodni) nie wzbudziły jednak pozytywnych reakcji – kuleje zwłaszcza oprawa graficzna i wygląd głównego bohatera (choć na to drugie prawdopodobnie wpływ ma kwestia praw autorskich).

Prawdopodobnie wczytując się w feedback społeczności twórcy zdecydowali się opóźnić tytuł i jeszcze popracować nad nim kilka miesięcy.

Tak po prawdzie, to nie wiem czy opóźnienie cokolwiek da – gra wygląda jak z połowy poprzedniej generacji, a debiutując w 2023 r. trafi na tytuły w końcu prawdziwie next genowe. Sama grafika to oczywiście nie wszystko, ale tutaj i sam gameplay nie robi piorunującego wrażenia.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.