Padem o ścianę

The Riftbreaker – zwiastun premierowy

Paweł Jastrzębski

Dzisiaj swoją premierę ma The Riftbreaker (który jest już dostępny w usłudze Xbox Game Pass) – razem z grą otrzymaliśmy bardzo rozbudowany zwiastun premierowy.

Zwiastun, inaczej niż podobne tego typu materiały, nie ogranicza się do pokazania zgrabnego montażu CGI i gameplayu. Zamiast tego na ponad 8 minutowym materiale twórcy z polskiego Exor Studios wyjaśniają mechaniki i tryby gry, jakie zostaną oddane do naszej dyspozycji.

Głównym trybem i sercem zabawy ma być kampania, w której wcielimy się w Ashley Novak – Panią Inżynier, która w wielkim mechu przedostaje się przez jednokierunkowy portal na odległą planetę Galatea 37. Naszym głównym zadaniem jest zbudowanie bazy, która zostanie później wykorzystana przez ludzkich kolonistów, a także zebrania odpowiedniej liczby surowców, by zbudować portal zdolny do przenoszenia obiektów w dwie strony.

Budowa bazy i mieszanie w ekosystemie planety nie mogła oczywiście ujść uwadze rdzennym mieszkańcom, którzy każdego dnia będą starać się przeszkodzić Ashley w wykonaniu misji – dlatego nasza bohaterka oprócz zbieranie surowców, będzie musiała zadbać także o odpowiednią ochronę.

Gra pojawi się dzisiaj na Xbox Series X|S, PS5 i PC. Wersja na past geny powinna pojawić się w późniejszym czasie. Warto nadmienić, że gra dostępna jest za pomocą Xbox Game Pass na konsole, PC i w chmurze.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.