Padem o ścianę

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Paweł Jastrzębski

Oryginalny VampireThe Masquerade: Bloodlines ukazał się w 2004 r. i mimo wielu błędów, doczekał się statusu pozycji kultowej. Mimo tego o sequelu przez wiele, wiele lat było cicho. Teraz oczekiwanie się kończy – Paradox Interactive i Hardsuit Labs zapowiedzieli powstanie kontynuacji, która powinna zadebiutować na początku 2020 r.

Vampire The Masquerade toczyła się Świecie Mroku – stworzonym przez wydawnictwo White Wolf altenrnatywnym świecie w stylu urban fanstasy. Świat fantastyczny, magia, legendarne stwory itp., przemieszane są ze znanymi nam współczesnymi realiami.

Fabuła gry oparta była papierowym RPG ze świata Wampir: Maskarada. Wcielaliśmy się w niej w świeżo stworzonego wampira, który musiał dołączyć do jednego z siedmiu klanów walczących o dominację we współczesnym Los Angeles.

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 ma być oparty na tych samych fundamentach, jedynie akcja gry zostanie przeniesiona do Seattle. Sama gra ma być pierwszoosobowym RPG-iem akcji, w którym jednak duża rolę odgrywać ma historia i lawirowanie między poszczególnymi politycznymi wampirzymi klanami.

Przed twórcami stoi trudne zadanie sprostaniu piętnastoletnim oczekiwaniom graczy, ale jeśli uda im się dopieścić tytuł, to możemy w końcu dostać naprawdę kozacką wampirzą grę, która zmyje delikatne rozczarowanie jakim był Vampyr.

Premiera Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 w pierwszym kwartale 2020 r. na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.