Padem o ścianę

Wiedźmin 4 oficjalnie zapowiedziany

Paweł Jastrzębski

CD Projekt RED oficjalnie zapowiedział to, o czym wszyscy wiedzieliśmy – fakt, że nowy Wiedźmin powstaje. Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji odnośnie jakichkolwiek fabularnych detali.

W zasadzie jedyną rzeczą, którą wiemy na pewno, jest to, że Redzi porzucają swój autorski silnik i przechodzą na Unreal Engine 5 – a wszystko w ramach programu partnerskiego z Epic Games. CD Projekt będzie zatem mieć dostęp do całego zaplecza technologicznego.

Jeśli miałbym pobawić się w spekulacje po tym szczątkowym komunikacie, to obstawiałbym, że nowa gra odłączy się od historii Geralta i skupi się na nowym bohaterze. Mam cichą nadzieję, że medalion w kształcie kociej głowy i jego umieszczenie w śniegu, wskazują, że bohaterką będzie Ciri – w końcu w książkowym pierwowzorze to właśnie taki medalion sobie przywłaszczyła po wygranym pojedynku z Bonhartem. Tak po prawdzie wcale nie byłoby to takie głupie – Ciri jest równie fantastycznie napisaną bohaterką co Geralt, a jej moce i pochodzenie dają nieskończony potencjał fabularny i gameplayowy.

Data premiery ani platformy docelowe nie są niestety znane.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.