Padem o ścianę

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – zwiastun fabularny

Paweł Jastrzębski

Posiadacze komputerów osobistych już 23 października 2018 r. będą mogli cieszyć się grą Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (my musimy poczekać do 4 grudnia) – CD Projekt RED powoli zaczyna promować ten tytuł – na razie delikatnie, zwiastunem fabularnym.

Wojna Krwi: Wiedźmińskiego Opowieści, początkowo stanowić miała kampanię fabularną do sieciowego Gwinta. Pomysł jednak rozrósł się na tyle, że gra zostanie wydana jako samodzielna produkcja i rasowy RPG z rzutem izometrycznym. Walki w grze toczyć się będą w turach i dopiero tutaj widać rodowód gry. Toczy się ona bowiem za pomocą kart do Gwinta. Początkowo otrzymamy predefiniowaną talię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją rozbudować według własnego widzi misie.

Bohaterką Wojny Krwi będzie, znana z książkowego pierwowzoru, królowa Lyrii i Rivii – Meve. Miłośnicy prozy Sapkowskiego na  pewno kojarzą, że to ona po Bitwie o Most nadała  Geraltowi oficjalne miano Geralta z Rivii. Fabułę kampanii będzie napędzać chęć zemsty i odzyskania  przez Meve wszystkiego co zostało jej zabrane. Przemierzać  będziemy część świata Wiedźmina, by zebrać surowce, rekrutować nowe jednostki, a także toczyć bitwy.

Sam zwiastun fabularny nie jest zbyt rozbudowany – trwa ok 40 sekund. Właściwie jedyne co ukazuje, to samego Geralta, co może sugerować, że spotkamy go na którymś etapie gry.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zadebiutuje na PC 23 października w cenie 99,99 zł (już można składać zamówienia przedpremierowe). Na Xbox One i PS4 pojawi się 4 grudnia, ale jeszcze nie jest znana cena.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.