Padem o ścianę

Wolfenstein: Youngblood – zwiastun i data premiery

Paweł Jastrzębski

Na konferencji Bethesdy na E3 2018 MachineGames zapowiedziało nową część serii Wolfenstein, w której dla odmiany nie wcielimy się w Blazko, a jego córki – Jessice i Sophie. Teraz Bethesda w końcu ujawniła datę premiery i pokazała grę na zwiastunie.

Akcja Wolfenstein Youngblood toczyć się będzie w latach 80-tych w okupowanym przez Niemców Paryżu. Wcielimy się w bliźniaczki Blazkowicz – Jessie i Sophie, które wyruszają do Francji odnaleźć i uratować swojego zaginionego Ojca.

Akcja gry ma być nastawiona na kooperacje między graczami, ale dla samotnych wilków przygotowano opcję włączenia sterowania drugą postacią przez AI. Co ciekawe, posiadacze edycji Deluxe będą mogli liczyć Buddy Pass, czyli klucz pozwalający dołączyć do gry osobie jej nie posiadającej – czyli coś, z czym mieliśmy do czynienia w A Way Out.

Nie zabraknąć ma także szczątkowych elementów RPG – czyli wbijania na wyższe poziomy i rozwijanie umiejętności swojej postaci, a także zdobywania nowych elementów kosmetycznych – które prawdopodobnie będzie można kupić także za prawdziwą gotówkę.

Premiera Wolfenstein: Youngblood 26 lipca na Xbox One, PS4 i PC.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.