Padem o ścianę

Wrzesień w Xbox Game Pass

Paweł Jastrzębski

Długo kazał w tym miesiącu czekać Microsoft na ogłoszenie katalogu nowych gier, jakie zawitają we wrześniu do Xbox Game Pass. Myślę jednak, że nie będziecie narzekać – bardzo fajne gry się pojawią.

Od pierwszego września usługa Xbox Game Pass wzbogaci się o:

Halo: The Master Chief Collection (85 na metacritic) – zestaw czterech klasycznych przygód Master Chiefa w jednym wydaniu – w tym całkowicie zremasterowana dwójka. Absolutny must have dla wszystkich fanów serii. Warto dodać, że gra doczekała się łatki Xbox One X Enhanced więc możecie cieszyć się piękną grafiką 4K i HDR. Nic tylko brać

Quantum Break (77 na metacritic) – nowatorski shooter TPP od Remedy, w którym duży nacisk położony jest na manipulacje czasu. Gra jest świetna (w moim odczuciu nie zasługuje na takie chłodne przyjęcie jaką ją spotkało). Jeśli jeszcze nie graliście, to nadróbcie koniecznie.

Aven Colony (77 na metacritic) strategiczna gra typu city-builder w której gracz trafia na planetę Aven Prime, wcielając się w jednego z założycieli kolonii. Pozycja w sam raz dla miłośników City Skyline czy Sim City.

Shadow Warrior (74 na metacritic) remake klasycznego FPS-a z lat 90-tych autorstwa polskiego Flying Wild Hog. Wcielamy się w nim w Lu Wanga, który przy pomocy wiernej katany próbuje powstrzymać inwazję demonów na Ziemie. Pozycja idealna dal odstresowania się przed telewizorem przy siekaniu hord demonów.

Sky Force Reloaded (86 na metacritic) wzorowana na automatowych klasykach oldskulowa strzelanka w której wcielamy się w pilota statku, który non stop leci w górę ekranu. Starszym graczom gra może przypominać River Raid sprzed dziesiątek lat 😀

Manual Samuel (66 na metacritic) przygodówka, której bohaterem jest Samuel – zwykły człowiek, który w wyniku wypadku zmarł i trafił do piekła. Tam spotkał jednak Śmierć, z którą wszedł w układ. Jeżeli uda mu się przeżyć przez dobę, wykonując wszystkie czynności manualnie (np. oddychając), to jego dusza nie będzie torturowana w piekle przez całą wieczność. Zabawa polega głównie na wykonywaniu wszystkich czynności samodzielnie – musimy przede wszystkim wykonywać wdech i wydech, a także poruszać się, sterując każdą kończyną oddzielnie. Wyzwaniem będzie także chodzenie do łazienki, mycie zębów i kilka innych czynności.

Snake Pass (74 na metacritic) platformówka opowiadają o wężu imieniem Noodle, który wraz z kolibrem Doodle, musi odnaleźć klucze do magicznych bram, zapewniających krainie Harmony Foothills magiczną moc. Produkcja jest dziełem Sumo Digital, a więc kolesi, którzy dłubią aktualnie przy Crackdown 3.

Giana Sisters: Twisted Dreams (80 na metacritic) platformówka 2D, w której wcielimy się w dwie tytułowe siostry. Co ciekawe postacie będziemy mogli zmieniać w locie, co wpłynie także na otaczający nas świat.

InnerSpace (64 na metacritic) – oryginalna gra przygodowa, w która opiera się na eksploracji światów otoczonych wodą, co utrudniają odwrócone prawa fizyki. Wcialamy się w niej w kartografa, który który eksploruje świat, aby poznać historię uniwersum.

Dodatkowo 5 września w usłudze pojawi się Onrush (78 na metarcritic) – dynamiczne, zręcznościowe, wyścigi inspirowane nie tylko grami typu MotorSport, ale także .. Overwatchem.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.