Padem o ścianę

Xbox Game Pass – kolejne nowe gry

Paweł Jastrzębski

Microsoft ogłosił jakie nowe gry trafia do Xbox Game Pass do końca października i w pierwszych tygodniach listopada. Do konsolowej wersji abonamentu trafi aż 11 tytułów, a możemy być pewnie, że to jeszcze nie koniec, bo na liście nie ma chociażby Gears Tactics, o którym wiemy, że pojawi się 10 listopada.

Już jutro usługa wzbogaci się o Carto, który trafi do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery. Przygodówka logiczna, w której wcielamy się w tytułową Carto – dziewczynkę zdolną do przesuwania płytek terenu. Dzięki swej umiejętności potrafi dotrzeć w niedostępne miejsca, a naszym zadaniem jest doprowadzić ją do domu.

Dwa dni później do abonamentu dołączy Day of the Tentacle Remastered (84 na metacritic) – remaster klasycznej przygodówki od LucasArts i Double Fine. Jest to kontynuacja Maniac Mansion, w której wcielamy się w trójkę przyjaciół, przeniesionych w czasie przez dr. Freda, by powstrzymać rozumną galaretę przed zawładnięciem światem.

Również 29 października, usługa wzbogaci się o Five Nights at Freddy’s – oryginalny horror, w którym wcielamy się w stróża nocnego pracującego w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Celem gry jest przetrwanie tytułowych pięciu nocy i ochrona przed złowieszczymi animatronikami.

Kolejną klasyczną przygodówką od LucasArts, która trafi do Xbox Game Pass będzie Full Throttle Remastered (77 na metacritic) – fabuła gry osadzona jest w 2040 r., gdy klasyczne pojazdy zostały zastąpione przez swoje antygrawitacyjne odpowiedniki. Wcielamy się w niej w szefa gangu motocyklistów Bena, który musi oczyścić swoje imię, po niesłusznym oskarżeniu o morderstwo. Gra zawita do usługi 29 października.

Ostatnią klasyczną przygodówką od LucasArts będzie Grim Fandango Remastered (84 na metacritic), który także zawita do Xbox Game Pass 29 października. W tej przygodówce wcielamy się w pracownika Departamentu Śmierci – Manny’ego, którego zadaniem jest dostarczenia zmarłych nieszczęśników do raju.

Także 29 października do Xbox Game Pass zawita Unruly Heroes (77 na metacritic) – platformówka inspirowana (podobnie jak świetne Enslaved: Odyssey to the West) chińską legendą – Wędrówka na Zachód. Wcielamy się w niej w jednego ze zróżnicowanych bohaterów i przemierzamy rozległe krainy pełne pułapek, przeciwników i mocarnych bossów.

Na kolejną grę będziemy musieli poczekać do 5 listopada, kiedy to do Xbox Game Pass trafi Celeste (94 na metacritic) – pixelartowa platformówka charakteryzująca się wysokim poziomem trudności, w której wcielamy się w tytułową Celeste, która wyrusza w podróż na szczyt wielkiej góry.

Tego samego dnia do Xbox Game Pass dołączy Deep Rock Galactic (83 na metacritic) – kooperacyjna strzelanką która opowiada o drużynie kosmicznych krasnoludów, którzy przybywają na nieznaną sobie planetę w celu splądrowania jej bogactw. Czekają na nas proceduralnie generowane jaskinie, które możemy dowolnie niszczyć oraz całe hordy wrogich obcych, którzy bronią cennych dla nas minerałów

Również 5 listopada będziemy mogli zagrać w Eastshade (78 na metacritic) – eksploracyjna gra FPP, której akcja toczy się w fantastycznej krainie. Naszym bohaterem jest malarz, który próbuje uchwycić piękno tytułowej wyspy.

5 listopada do Xbox Game Pass dołączy jeszcze jedna gra – Knights and Bikes (79 na metacritic) – ręcznie rysowana przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w dziewczynki, które jesienią 1987 r. próbują własnoręcznie sprawdzić prawdziwość legend odnośnie kornwalijskiej wyspy Penfurzy.

Ostatnią zapowiedzianą grą, która dołączy do Xbox Game Pass w najbliższym czasie będzie Ark: Survival Evolved: Explorer’s Edition – czyli zestaw składający się z podstawowej gry (już dostępnej w Xbox Game Pass) z trzema dodatkami – Scorched Earth, Aberration i  Extinction


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.