Padem o ścianę

Xbox Game Pass – kolejne styczniowe nowości

Paweł Jastrzębski

Microsoft ogłosił w końcu jakie gry dołączą do Xbox Game Pass w drugiej połowie stycznia. Czeka nas trochę strachu, sporo japońszczyzny, trochę Dzikiego Zachodu, cyberpunka czy platformówki – czyli coś dla (prawie) każdego.

Jako pierwsze do Xbox Game Pass dołączy Desperados III (85 na metaciritic) – taktyczna strategia, mocno inspirowana dawną serią Commandos. Jej głównym bohaterem jest John Cooper, który obejmuje dowództwo nad bandą wyrzutków, z którymi wykonuje szereg niebezpiecznych misji. Gra trafi do abonamentu 21 stycznia i dostępna będzie na konsolach, PC i urządzeniach z Androidem.

Również 21 stycznia (i również na konsole, PC i urządzenia z Androidem) trafi do Xbox Game Pass Donut County (85 na metacritic) – gra przygodowo-logiczna, w której wcielamy się w szopa-pracownika firmy produkującej zdalnie sterowane czarne dziury. Nudząc się w pracy, nasz szop, przypadkowo wypuszcza jeden taki produkt, myśląc, że gra w mobilną gierkę. Nasza Czarna Dziura rośnie w miarę pożerania kolejnym przedmiotów, a naszym zadaniem jest wyczyścić całą plansze.

Kilka dni później (w dniu swojej premiery – 26 stycznia) do Xbox Game Pass dołączy Cyber Shadow – platformówka 2D mocno inspirowana 8-bitowymi klasykami. Wcielamy się w niej w Ninje o imieniu Shadow, który próbuje powstrzymać inwazje maszyn. Gra będzie dostępna w konsolowej, PeCetowej i Androdowej wersji abonamentu.

28 stycznia – również w dniu swojej premiery – do Xbox Game Pass dołączy Medium – horror, którego akcja toczyć się będzie w Krakowie w latach 90-tych. Jego bohaterką będzie Marianne, która jest tytułowym Medium. Bohaterka ma zdolność widzenia świata duchów i wpływania na niego, co nie rzadko pozwala na pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie zagadek w świecie rzeczywistym. Za pomocą swoich zdolności bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę ukazującej jej się wizji śmierci niewinnego dziecka. Gra będzie dostępna w abonamencie na Xbox Series X/S i PC.

Także 28 stycznia (w dniu swojej premiery) do Xbox Game Pass dołączy Yakuza Remastered Collection – zawierające odświeżone wersje 3, 4 i 5 odsłony japońskiej serii. Prześledzimy w nich drogę Kazuma Kiryu na sam szczyt japońskiego świata przestępczego. Gra będzie dostępna na konsolach, PC i urządzeniach z Androidem

Oprócz ww. tytułów do PeCetowej wersji abonamentu dołączy Control (21 stycznia), a na urządzenia z Androidem tragi Outer Wilds (21 stycznia)

 


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.