Padem o ścianę

Xbox Game Pass – nowe gry w październiku

Paweł Jastrzębski

Microsoft tradycyjnie co miesiąc wrzuca nowe gry do biblioteki Xbox Game Pass. Nie inaczej jest w październiku – do usługi trafi kilka nowych gier, w tym ta najgłośniejsza – Forza Horizon 4.

Usługa Xbox Game Pass wzbogaci się w październiku o:

Forza Horizon 4 (póki co 92 na metacritic) – dostępna w momencie premiery (2 października) zdecydowanie najgłośniejszy tytuł na wyłączność dla Xbox One. Tym razem z festiwalem Horizon przeniesiemy się do Wielkiej Brytanii. Największą nowością mają być dynamicznie zmieniające się pory roku. Gra zapowiada się cudnie – chyba dla niej samej warto opłacić abonament.

Wolfenstein: The New Order (79 na metacritic) – gra której chyba nie trzeba przedstawiać, a przy okazji triumfalny powrót B.J. Blazkowicza na ekrany telewizorów. Gra toczy się w alternatywnej wersji historii, w której to Niemcy wygrali II Wojnę Światową. Blazko budzi się po 14 latach śpiączki w polskim szpitalu psychiatrycznym, po czym jak na twardziela przystało tłucze nazistów aż miło.

Metro 2033 Redux (84 na metacritic) – egranizacja kultowej (w pewnych kręgach) książki Dmitrija Głuchowskiego. Akcja gry dzieje się w roku 2033 w tunelach moskiewskiego metra, które po wybuchu wojny atomowej w 2013 r. stało się schronieniem dla ok 70 tys. obywateli, dumnego niegdyś, narodu rosyjskiego. Głównym bohaterem gry jest Artem. Jego dotychczasowe życie zostaje wywrócone do góry nogami gdy niejaki Hunter zleca mu powiadomienie stacji Polis o nowym rodzaju zagrożenia. Gra powala kreacją świata i ciężkim klimatem – zdecydowanie warto zagrać. Jeśli macie jakieś wątpliwości, to polecam naszą recenzję.

Westerado: Double Barreled (76 na matacritic) – western z otwartym światem i rzutem izometrycznym. Wcielamy się w niej w rewolwerowca, któremu wydaje się, że odszedł na zasłużoną emeryturę. Gdy jednak jego rodzina zostaje zamordowana przez nieznanego desperado – wyrusza na misję w poszukiwaniu zemsty.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (77 na metacrtic) – gra jeszcze z Xbox 360. Prześledzimy w niej losy najbardziej znanego archeologa znane z pierwszych trzech filmów – Poszukiwacze Zaginionej Arki, Świątynia Zagłady i Ostatnia Krucjata. Gra tradycyjnie dla serii Lego… jest typową zręcznościówką z w miarę łatwymi zagadkami. Pozycja w sam raz dla młodszego gracza.

Shantae: Half-Genie Hero (80 na metacritic) dwuwymiarowa platformówka tocząca się w świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Wcielamy się w niej w tytułową bohaterkę, która jest hybrydą człowieka i dżina, która zostaje przeniesiona do wymiaru dżinów, gdzie musi pokonać prastare zło.

Split/Second (82 na metacritic) – gra wyścigowa twórców Pure, w której realizm postawiony jest na bardzo dalekim miejscu. Wcielamy się w niej w uczestnika telewizyjnego show i bierzemy udział w wyścigach, których celem jest nie tyle dotarcie na pierwszym miejscu, co spowodowanie jak najbardziej efektywnych kraks. Warto nadmienić, że gra była w lutym w Games with Gold.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.