Padem o ścianę

Xbox Game Pass – pierwsze październikowe nowości

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry trafią do Xbox Game Pass w pierwszych tygodniach października. W sumie do usługi trafi w sumie 8 gier, z których trzy pojawią się w usłudze w dniu swojej premiery.

Pierwszą grą jaka trafi w tej transzy do usługi będzie Totally Accurate Battle Simulator, który będzie dostępny już dzisiaj. Jest to gra akcji z elementami strategii, w której staniemy na czele armii kolorowych ludzików. Naszym celem będzie rzecz jasna pokonanie konkurencyjnej armii. Gra będzie dostępna w abonamencie w chmurze, na konsolach i na PC.

Drugą grą jaką trafi do usługi będzie The Procession to Calvary (78 na metacritic) – humorystyczna przygodówka point and click, której akcja osadzona jest po wojnach krzyżowych. Wcielamy się w niej w mężczyznę, który za zadanie ma schwytanie niejakiego Heavenly Petera. Gra będzie dostępna w abonamencie w chmurze, na konsolach i na PC od 7 października.

Tego samego dnia do Xbox Game Pass w chmurze, na konsolach i na PC dostępne będzie Visage (78 na metacritic) pierwszoosobowy horror, w którym wcielamy się w zamkniętego w ponurej posiadłości mężczyznę, który musi zrobić wszystko, by wydostać się z domostwa. Jak nietrudno się domyślić posiadłość skrywa masę tajemnic i pamiątek po pomordowanych w niej ludziach.

Już 12 października (w dniu swojej premiery) do Xbox Game Pass zawita Back 4 Blood – kooperacyjna strzelanka będąca duchowym następcą Left 4 Dead. Podobnie jak w pierwowzorze nasi bohaterowie będą musieli przedrzeć się przez hordy zombiaków. Gra będzie dostępna w abonamencie w chmurze, na konsolach i na PC.

Także 12 października do Xbox Game Pass na PC, zawita Destiny 2: Beyond Light – 5 duży dodatek do tej sieciowej strzelanki. 

14 października do usługi dołączy Ring of Pain (74 na metacritic) – miks rogalika, dungeon crawlera i karcianki, w której nasz bohater (z pomocą przydatnej sowy) przemierza świat stworzony przez wypaczoną psychikę nieznanego bohatera.

Także 14 października (w dniu swojej premiery) do katalogu dołączy The Riftbreaker miks gry akcji, RPG i Tower Defense. Przenosi nas na odległą planetę, gdzie jako operator wielkiego mecha musimy przygotować bazę do kolonizacji i odpierać ataki lokalnej fauny. Wszystko w bardzo ładnej oprawie, raytracingu i rzucie izometrycznym. Gra będzie dostępna w chmurze, na Xbox Series X|S i na PC.

Ostatnią grą z pierwszej październikowej transzy będzie The Good Life, która także zawita do usługi w dniu swojej premiery – gra RGP z elementami kryminału, w której wcielamy się w nowojorską reporterkę, która w poszukiwaniu sposobu na pozbycie się długów, przybywa do pozornie sielskiego miasteczka Rainy Woods. Gdy znajduje zwłoki młodej kobiety postanawia zostać w miasteczku i rozwikłać zagadkę. Pierwszą tajemnicą, jaką napotka, będzie fakt, ze wszyscy mieszkańcy (a razem z nimi i ona) w nocy zamieniają się w koty, czego po przebudzeniu nie pamiętają. Gra pojawi się w abonamencie 16 października – w chmurze, na konsolach i na PC.

 
 
 
The Good Life (Chmura, konsole, PC) – 16 października

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.