Padem o ścianę

xCloud 15 września w Polsce

Paweł Jastrzębski

Microsoft przekazał bardzo miłą dla polskich graczy wiadomość – już 15 września Project xCloud (nie ma to być ostateczna nazwa) wystartuje oficjalnie w 22 nowych rynkach – w tym (co ważne i niespodziewane) w Polsce.

Do tej pory Polska traktowana była przez Microsoft trochę jak kraj trzeciego świata, a wszelkie nowości trafiały do nas ze sporym opóźnieniem (jeśli w ogóle). Tym razem jednak amerykańska firma stanęła na wysokości zadania i ich duży projekt przeniesienia grania do chmury trafi do Polski razem z innymi dużymi rynkami.

Usługa xCloud umożliwi granie na urządzeniach z Androidem (od 6.0 w górę) w Xboxowe gry. Co ważne usługa dostępna jest dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate, co oznacza, że na starcie mamy dostęp do ponad 100 gier bez dodatkowych opłat.

Jedyne czego potrzebujecie, to dostęp do szybkiego internetu LTE lub Wi-Fi, aplikacji Xbox Game Pass i kompatybilnego urządzenia, za pomocą którego będziecie grać. I tyle – cała filozofia, która ma potencjał, by wywrócić sposób w jaki gramy do góry nogami.

Dodatkowo Microsoft zadbał o to, byśmy mieli na czym grać – oprócz tradycyjnego kontrolera, będziemy mogli skorzystać z kilku przygotowanych we współpracy z Microsoftem, z których najciekawiej prezentują się poniższe.

Razer Kishi – uniwersalny kontroler do którego wsadzimy telefon różnych rozmiarów. Jego plusem ma być solidne wykonanie, z którego Razer jest znany i układ przycisków znany z pada Xboxowego. Minusem będzie rzecz jasna cena (z której Razer też jest znany) – kontroler ma bowiem kosztować 99,99$. Jeśli się na niego skusicie, możecie go kupić m.in. z Microsoft Store.

Ciekawie prezentują się także pady od PowerA – MOGA XP5-X Plus Bluetooth Controller, który łączy układ przycisków znany z Xboxa z łącznością bluetoothową i zintegrowanym power bankiem o pojemności 3000mAh z którego zasilać możemy nasz telefon. Dodatkowo zawierać będzie specjalny klips z miejscem na telefon. Dostępny będzie w cenie 69,99$ i dostępny jest w preorderze w Microsoft Store.

Drugą propozycją od PowerA jest MOGA XP7-X Plus Bluetooth Controller for Mobile and Cloud Gaming, który podobnie jak poprzednia propozycja firmy zawierać będzie power banka (ale tylko o pojemności 2000mAh. Zapewni on jedna dwa rodzaje grania – albo z telefonem umieszczonym „w środku” kontrolera, albo na wysuwanym klipsie. Dostępny on ma być w okresie świątecznym 2020 r. w cenie 99,99$.

Ostatnią ciekawą propozycją (również od PowerA) jest MOGA Mobile Gaming Clip 2 – specjalny klips, który przypniemy do naszego pada od Xboxa. Dostępny będzie w cenie 14,99$ pod koniec roku.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.