Padem o ścianę

Czerwiec w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Wiemy już jakie gry trafią do Games with Gold w czerwcu 2020 r. – nie ma co ukrywać – najnowsza oferta mogłaby spokojnie brać udział w plebiscycie na najgorsze zestawienie GwG – i byłaby zdecydowanym faworytem.

Xbox One:

  1. Shantae and the Pirate’s Curse: 1-30 czerwca
  2. Coffee Talk: 16 czerwca – 15 lipca

Xbox 360:

  1. Destroy All Humans!: 1-15 czerwca
  2. Sine Mora: 16-30 czerwca

Miesiąc na Xbox One zacznie się Shantae and the Pirate’s Curse (79 na metacritic) – dwuwymiarowa zręcznościówka, będąca poprzedniczką Shantae: Half-Genie Hero z marcowej oferty Games with Gold. Wcielamy się w niej w tytułową bohaterkę, która jest hybrydą człowieka i dżina, która pozbawiona swoich mocy musi pomóc dawnej rywalce pokonać prastare zło, które chce zawładnąć mocami wszystkich dżinów.

Drugą dostępną grą na Xbox One będzie Coffee Talk – nietypowa przygodówka visual novel w której wcielamy się w pracownika kawiarni w Seattle. Akcja gry osadzona jest w altenratywnej rzeczywistości, a klientami kawiarni są mityczne stwory, z którym każda ma swoją historię i problemy.

Na Xbox 360 z kolei, miesiąc zacznie Destroy All Humans! z oryginalnego Xboxa. Jest to zręcznościowa gra akcji, opowiadająca o kosmicie Crypto, który wylądował na Ziemi z tytułową misją. Jeśli bardzo nie możecie doczekać się remastera/remake’a, który zadebiutuje już niedługo to być może z ciekawości warto sprawdzić.

Ostatnią grą z czerwcowego zestawienia będzie Sine Mora (80 na metacritic) – zręcznościowa strzelanina typu shoot’em up utrzymana w klimacie cyberpunkowym, która przenosi nas do kolorowej krainy, która jest tłem nieustannej walki pomiędzy Imperium a jego przeciwnikami.

Przypomina, że wszystkie gry z oferty na Xbox 360, będą działać na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.