Padem o ścianę

Lipiec w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Jako, że mamy już lipiec, Microsoft zaktualizował bazę gier dostępnych w ramach Games with Gold. Szczerze mówiąc lipiec 2019, nie będzie raczej miło wspominany przez sympatyków tej usługi. Warto jednak sprawdzić co najmniej jedną z gier z pierwszego wakacyjnego miesiąca.

Xbox One:

  1. Inside: 1-31 lipca
  2. Big Crown: Showdown: 16 lipca – 15 sierpnia

Xbox 360:

  1. Castlevania: Symphony of the Night: 1-15 lipca
  2. Meet the Robinsons: 16-31 lipca

Początek lipca na Xbox One należeć będzie do Inside (93 na metacritic) – kolejna gra twórców bardzo ciepło przyjętego Limbo. Gra jest utrzymaną w podobnej stylistyce platformówką 2D, w której wcielamy się w bliżej nieznanego chłopca uciekającego przed ścigającymi go ludźmi.

Od połowy lipca do ściągnięcia będzie Big Crown Showdown, o której nie wie nawet metacritic 😉 Jest to zabawna gierka dla maksymalnie czterech osób, które rywalizują ze sobą. Na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak Marooners, więc miłośnicy tej gierki odnajdą coś dla siebie.

Na Xbox 360 wakacje zaczną się Castlevania: Symphony of the Night (89 na metacritic) – klasyczna Castlevania, która na Xboxie 360 zadebiutowała w programie Arcade. Tym razem wcielamy się w Alucarda, ale nasze zadanie pozostaje niezmienione – musimy pokonać Dracule.

Końcówka lipca to z kolei Meet the Robinsons (65 na metacritic) – disneyowska gierka bazująca na animacji Rodzinka Robinsonów. Wcielamy się w niej w ciekawskiego Wilbura, który przez przypadek doprowadza do sytuacji, której losy świata wiszą na włosku. Naszym zadaniem jest rzecz jasna posprzątać po nim bałagan.

Przypominam, że gry z Xboxa 360, które trafiają do Games with Gold działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2022 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.