Padem o ścianę

Listopad w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Nie ma co się oszukiwać – od wprowadzenia świetnej usługi Xbox Game Pass poziom Games with Gold znacznie się obniżył. Owszem, co jakiś czas trafiają się świetne miesiące, ale zwykle jest co najwyżej średnio. Nie inaczej będzie w listopadzie, gdzie próżno szukać superhitów.

Xbox One:

  1. Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter: 1-30 listopada
  2. The Final Station: 16 listopada-15 grudnia

Xbox 360:

  1. Star Wars Jedi Starfighter: 1-15 listopada
  2. Joy Ride Turbo: 16-30 listopada

Na Xbox One przez cały listopad do ściągnięcia będzie Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter (66 na metacritic) – przygodówka o najlepszym detektywie na świecie (poza Batmanem rzecz jasna). Tym razem wespół z naszym wiernym druhem Watsonem musimy rozwiązać pięć tajemniczych spraw w wikroriańskim Londynie. Jeśli podobał się Wam się Crime and Punishment to powinniście czuć się jak w domu.

Od 15 listopada za darmo otrzymamy Final Station (70 na metacritic) dwuwymiarowa przygodówka akcji, której akcja przenosi nas do postapokaliptycznego świata, a w którym tajemniczy wirus przemienił część ludzkości w krwiożercze istoty. Wcielamy się w niej w jednego z ocalonych, który przemierza pociągiem świat.

Początek miesiąca na Xbox 360 to Star Wars Jedi Starfighter (78 na metacritic) – jedyna w zestawieniu gra z oryginalnego Xboxa. Jak nietrudno się domyślić jest to zręcznościowy symulator, którego akcja przenosi nas do wydarzeń znanych z Epizodu II: Wojna Klonów. Do rozegrania mamy 15 zróżnicowanych misji, które wykonamy wcielając się w kosmicznego pirata Nym’a lun mistrzynię Jedi Adi.

Ostatnią dostępną w listopadzie będzie Joy Ride Turbo (67 na metacritic) – zręcznościowe wyścigi w których za kierowców robią nasze awatary z NXE. Gra umożliwia grą ze znajomymi zarówno po sieci, jak i lokalnie na podzielonym ekranie. Gra ma przyjemną, komiksową graficzkę i lajtowy model jazdy, więc może sprawdzić sie na zakrapianej imprezie kiedy „znieczulenie” uniemożliwi granie w Fifę 😉

Przypominam, że wszystkie gry z Games with Gold za Xbox Classic i Xbox 360 hulają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.