Padem o ścianę

Luty w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Styczeń zbliża się powoli ku końcowi, warto więc poznać jakie gry trafią w lutym do usługi Games with Gold – wyróżnia się zwłaszcza jeden tytuł, w który powinni zagrać wszyscy miłośnicy klasycznych FPS-ów.

Xbox One:

  1. Shadow Warrior: 1-28 lutego
  2. Assassin’s Creed India: 15 lutego-16 marca

Xbox 360:

 

  1. Split/Second: 1-15 lutego
  2. Crazy Taxi: 16-28 lutego3

Początek miesiąca na Xbox One przyniesie nam Shadow Warrior (74 na metacritic) – remake klasycznego FPS-a z lat 90-tych (jeden z owoców mody na silnik Build, napędzających Duke Nukem 3D), wykonany przez polską firmę Flying Wild Hog.  Zadowoleni powinni być z niego zwłaszcza wszyscy Ci, co pamiętają oryginał. W razie wątpliwości polecam moją recenzję.

Druga połowa lutego należeć będzie do Assassin’s Creed India (64 na metacritic) – druga odsłona spin-offa głównej serii, jest najgorszą z serii Chronicles, ale potrafi zapewnić kilka godzin fajnej zabawy. Podobnie jak siostrzane China i Russia jest to platformówka 2,5D, z mocnym nastawieniem na elementy skradankowe.

Pierwsza połowa lutego na Xbox 360 przyniesie nam wyścigowe Split/Second (82 na metacritic) – gra wyścigowa twórców Pure, w której realizm postawiony jest na bardzo dalekim miejscu. Wcielamy się w niej w uczestnika telewizyjnego show i bierzemy udział w wyścigach, których celem jest nie tyle dotarcie na pierwszym miejscu, co spowodowanie jak najbardziej efektywnych kraks.

W drugiej połowie lutego do Games with Gold trafi Crazy Taxi (59 na metacritic) –  gra zręcznościowa, w której wcielamy się taksówkarza, którego zadaniem jest rozwożenie klientów po mieście. Jest to konwersja gry wydanej w 1999 roku na automatach arcade, a w 2000 r. na Dreamcasta).

Przypominam, że wszystkie gry oferty Games with Gold na Xbox 360, hulają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.