Padem o ścianę

Sierpień w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

Wielkimi krokami zbliża się drugi i niestety ostatni miesiąc wakacji, ale Microsoft znalazł sposób, by nam osłodzić ten przykry fakt. Przygotował bowiem jedną z lepszych ofert Games with Gold jakie pamiętam.

Xbox One:

  1. Gears of War 4: 1-31 sierpnia
  2. Forza Motorsport 6: 16 sierpnia-15 wrześbua

Xbox 360:

  1. Torchlight: 1-15 sierpnia
  2. Castlevania: Lords of Shadow: 16-31 sierpnia

Sierpień na Xbox One zacznie się z wysokiego „C” – z początkiem miesiąca do Games with Gold zawita Gears of War 4 (84 na metacritic) – najnowsza (póki co) odsłona jednej z lepszych serii na wyłączność dla Xboxa, a przy okazji gra, która jest w moim Top 5 tej generacji. Osobiście spędziłem w tej grze ponad 350h i nie żałuję ani jednej z nich. W razie w wątpliwości polecam swoja recenzję.

Od połowy sierpnia posiadacze konta Gold będą mogli ściągnąć Forza Motorsport 6 (87 na metacritic), czyli kolejny przedstawiciel microsoftowej „Wielkiej Trójki”. Po raz kolejny zasiądziemy za kierownicą setek prawdziwych aut, by ścigać się na dziesiątkach prawdziwych torach. Jeśli darzycie sympatią konsolowe wyścigi, to nie macie w zasadzie innego wyjścia jak zaznaczyć 16 sierpnia w kalendarzu i czym prędzej ograć grę.

Na Xbox 360 miesiąc przywitamy ściągając Torchlight (81 na metacritic) – hack and slash za który odpowiadają ludzie uprzednio pracujący nad pierwszym Diablo. W zasadzie to samo powinno wystarczyć z rekomendację ;). W grze wcielamy się w śmiałka, który próbuje uratować tytułową wioskę przed starodawnym i potężnym złem. Do naszej dyspozycji twórcy przygotowali trzy klasy postaci (Niszczyciela, Alchemika i Pogromcę), z których każda dysponuje swoim unikalnym zestawem umiejętności.

Ostatnią dostępną w sierpniu w Games with Gold grą będzie Castlevania: Lords of Shadow (83 na metacritic) – kolejna odsłona legendarnej serii o zabójcach wampirów, która przenosi nas w pełen trójwymiar. Wcielamy się w niej w Gabriela – członka Bractwa Światła, który napędzany snami o swojej zmarłej żonie, udaje się w podróż, by zwalczać zło i odnaleźć magiczną maskę, która ma pozwolić mu na wskrzeszenie małżonki. Zdecydowanie pozycja godna uwagi i jeśli tylko Wasza kupka wstydu nie jest za duża, to koniecznie rozważcie ogranie.

Przypominam, że wszystkie tytułu dostępne w Games with Gold na Xbox 360 działają na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.