Padem o ścianę

Styczeń w Games with Gold

Paweł Jastrzębski

W grudniu Microsoft postanowił nie trzymać kart przy sobie tylko dosyć wcześnie ogłosił co czeka nas w Games with Gold w styczniu przyszłego roku. Tym razem otrzymamy przynajmniej jedną ciekawą pozycję, co nie zawsze było regułą w usłudze.

  1. Little Nightmares: 1-31 stycznia
  2. Dead Rising: 16 stycznia – 15 lutego
  3. The King of Fighters XIII: 1-15 stycznia
  4. Breakdown: 16-31 stycznia

Nowy rok na naszych Xboxach przywitamy grą Little Nightmares (83 na metacritic) – najciekawsza chyba produkcja w zestawieniu. Platformóka 2,5D, w której wcielamy się w dziewczynkę Six, która porwana przez potwory próbuje wydostać się z kompleksu zwanego Paszczą. Między naszą bohaterką a wolnością stoją przeszkody i niebezpieczeństwa inspirowane dziecięcymi lękami.

Drugą pozycją w styczniowym zestawieniu jest odświeżona wersja pierwszego Dead Rising (83 na metacrtic) – gra akcji, w której jako fotograf Frank West będziemy musieli przebić się przez hordy zombiaków, by odkryć prawdę stojącą za zarazą. Na wykonanie swojego zadania będziemy mieć jedynie 72h, więc zadanie do łatwych nie należy.

Na Xbox 360 przez pierwszą połowę stycznia do ogrania dostępne będzie The King of Fighters XIII (79 na metacritic) – bijatyka 2D, w której jako jeden z 30 zawodników będziemy mogli zmierzyć się na jednej z 10 ręcznie rysowanych planszach. Grę wyróżnia ręcznie rysowana grafika, a oprócz trybu single będziemy mogli także zmierzyć się z innymi graczami przez sieć.

Ostatnią dostępną w ramach Games with Gold w styczniu grą, będzie Breakdown (71 na metacritic) z oryginalnego Xboxa. Pierwszoosobowa gra akcji, w której wcielamy się w żołnierza Derricka, który budzi się w sterylnym laboratorium na chwile przed jego zniszczeniem przez elitarną jednostkę wojskową. Cudem udaje mu się uniknąć śmierci, a jego kolejnym zadaniem będzie odkrycie czemu i jak znalazł się w laboratorium, a przy okazji pozbyć się wrogów posiadających nadprzyrodzone moce – w tym drugim przypadku pomoże fakt, że i my zaczynamy odkrywać u siebie supermoce.

 


Copyright © 2021 Padem o sciane. Wszystkie prawa zastrzezone.